Andrzej Sapkowski

Menu:

saga Nowe wydanie Sagi o Wiedźminie


sagaebooki Saga o wiedźminie ebooki po 29,99zł, Trylogia Husycka ebooki po 33,33zł

Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini. Kompendium wiedzy o literaturze fantasy


Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini. Kompendium wiedzy o literaturze fantasy

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 240

Rok wydania: 2008

Wydawnictwo: superNOWA

Wymiary: 17.5 x 24.5 cm

ISBN: 978-83-7578-008-6

Opis

Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini to przewodnik po literaturze fantasy wydany w 2001 roku. Omawia m.in. historię literatury fantasy i jej podział na gatunki, zawiera informacje na temat ważniejszych autorów i bohaterów fantasy oraz stworzeń fantastycznych.

źródło - wikipedia

Fantasy jest czytana. Czy to się komuś podoba, czy nie, popularność tego rodzaju fantastyki w wątpliwość podana być nie może. Od czasu, gdy w roku 1960 wydana została w Polsce napisana przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena książka ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem", gdy w latach 1961-63 wydany został tegoż autora trzytomowy cykl ,,Władca Pierścieni". Gdy w roku 1983 ukazał się ,,Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursuli K. Le Guin,a w roku 1985 "Silmarillion" Tolkiena, dobra passa fantasy trwa.

"Mając to właśnie na uwadze, ośmieliłem się napisać i ośmielam się zaprezentować światu niniejsza książkę. Pomyślaną i wykoncypowaną jako przewodnik, baedeker. Jako nić Ariadny, pięknej córy króla Minosa, dzięki której Tezeusz, syn Egeusza, nie zbłądził w czeluściach labiryntu Krety. Albowiem fantasy jest Labiryntem..."(A. Sapkowski)

zobacz najlepsze cytaty z tej książki - Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini


powrót do Książki