Andrzej Sapkowski

Menu:

saga Nowe wydanie Sagi o Wiedźminie


sagaebooki Saga o wiedźminie ebooki po 29,99zł, Trylogia Husycka ebooki po 33,33zł

Świat króla Artura. Maladie


Świat króla Artura. Maladie

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 216

Rok wydania: 2008

Wydawnictwo: superNOWA

Wymiary: 13.0 x 20.0 cm

ISBN: 978-83-7578-011-6


Opis

Świat króla Artura. Maladie składa się z dwóch części - eseju o micie arturiańskim (Świat króla Artura) oraz opowiadania o miłości drugoplanowych postaci opowieści o Tristanie i Izoldzie (Maladie). W eseju Świat króla Artura i w mikropowieści Maladie o drugoplanowych statystach love story Tristana i Izoldy, którzy stawiają opór przeznaczeniu, by zagrać o własne szczęście, znajdujemy właściwą Sapkowskiemu zuchwałość i dociekliwość. Mistrz akcji i dialogu odsłania tajemnicę swego literackiego powodzenia: wielką fascynację postaciami króla Artura, czarodzieja Merlina, Lancelota, Tristana, Pani Jeziora - grzesznymi i nieśmiertelnymi bohaterami mitu.

Świat króla Artura - opis

Autor próbuje uzasadnić popularność mitu o rycerzach Okragłego Stołu. Dopatruje się niezgodności między legendą, a prawdą historyczną o królu Arturze. Autor wnioskuje także m. in., że święty Graal był kobietą. Sapkowski prowadzi nas zawiłymi ścieżkami historii Brytanii, które nieraz przeplatają się z mitem i legendą.

Jest to praca krytyczno-literacka, leksykon fantasy, dzięki któremu czytelnik może lepiej zrozumieć pozostałe dzieła Sapkowskiego, napotykamy wiele wyjaśnień nazw pojawiających się np. w sadze o wiedźminie.

Maladie - opis

Maladie - Jest to alternatywne zakończenie historii Tristana i Izoldy ze średniowiecznego romansu. W roli głównego bohatera występuje tu Morhołt z Ulsteru, z którym w oryginalnej wersji legendy walczył w obronie Kornwalii Tristan.

źródło - wikipedia


zobacz najlepsze cytaty z tej książki - Świat króla Artura. Maladie.

powrót do Książki