Andrzej Sapkowski

Menu:


Lux perpetua


Lux Perpetua

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 562

Rok wydania: 2006

Wydawnictwo: superNOWA

Wymiary: 12.5 x 19.5 cm

ISBN: 83-7054-189-5


Opis

"Lux Perpetua" jest powieścią historyczną z elementami fantasy. To trzecia i ostatnia część Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego, w skład której wchodzą "Narrenturm" i "Boży bojownicy".

"Lux perpetua" z języka łacińskiego znaczy dosłownie "nieustające światło"" lub skłaniając się do luźnego tłumaczenia zakorzenionego w katolicyzmie "światłość wiekuista".

Reynevan, główny bohater tomów Narrentum i Boży wojownicy, nadal ma kłopoty, ciągle ktoś dybie na jego życie bądź przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. Prześladują go prozaiczni agenci wywiadu oraz siły nieczyste, wcale nie ukrywające swej diabelskiej proweniencji. Ale Reynevan żyje przecież w okrutnych i niebezpiecznych czasach. Na Śląsku i w Czechach, gdy przez ziemie te przetaczały się krucjaty i husyckie wyprawy odwetowe. Gdy nie znano słowa: "Litość" i z imieniem Boga na ustach wyrzynano tysiące niewinnych. Reinmar wierzy w religijną odnowę, staje po stronie zwolenników Husa, nawet gdy ci dokonują niewiarygodnych zbrodni. Cel uświęca środki. Reynevan chce pomścić śmierć brata. On, medyk i zielarz, idealista i bezinteresowny obrońca chorych i cierpiących, musi wcielić się w rolę husyckiego szpiega, dywersanta, zabójcy i bezlitosnego mściciela.

zobacz najlepsze cytaty z tej książki - Lux perpetua

części trylogii:

- Narrenturm (superNOWA 2002)

- Boży bojownicy (superNOWA 2004)

- Lux perpetua (superNOWA, 2006)


powrót do Książki